Triumf sportowy regionu: Norbert Chodakowski zdobywa medal na Mistrzostwach Świata w Spale

Niesieni falą triumfu sportowego, lokalni mieszkańcy z radością obserwują kolejne osiągnięcia swoich rodaków. Tym razem, okoliczności do świętowania dostarczył nam Norbert Chodakowski, który uplasował się na podium Mistrzostw Świata w zapasach w stylu klasycznym, które miały miejsce w Spale.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza sportowa radość, którą niedawno przeżyliśmy jako społeczność. W czerwcu mieliśmy przyjemność informować o pobicie rekordu podczas Mistrzostw Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów, które odbyły się w Ciechanowie. Zuzanna Wiernicka, młoda piotrkowianka, pokazała swoją wyjątkową siłę i determinację, ustanawiając nowy rekord czasowy 15:55.78. Ten impresyjny wynik przewyższa dotychczasowy rekord Natalii Bielak z 2021 roku o ponad 10 sekund (16:07.34).

Ale wracając do naszego najnowszego triumfatora – Norberta Chodakowskiego. Podczas Mistrzostw Polski LZS w Zapasach w Stylu Klasycznym, które odbyły się 29-30 sierpnia 2024 roku, zawodnik z Wolbórza stanął na trzecim miejscu podium. Reprezentując gminę Wolbórz i Klub Sportowy AKS Piotrków Trybunalski, Chodakowski wziął udział w konkurencji, w której rywalizowało 100 zawodników. Walczył w kategorii do 65 kg.

Triumf Chodakowskiego nie jest zaskoczeniem – uprzednio, w marcu ubiegłego roku, zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski w Janowie Lubelskim i rok wcześniej, w 2020 roku, zwyciężył w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego. Te sukcesy tylko potwierdzają, że Norbert Chodakowski to obiecujący talent na naszej lokalnej scenie sportowej.